Нетримання сечі

Показано з 1 по 9 з 9 (всього 1 сторінок)

Що таке нетримання сечі?

Нетримання сечі є поширеним захворюванням, яким страждають 8,7% осіб старше 20 років у всьому світі, а в жінок віком 40+ цей показник збільшується до 30-60%. Нетримання сечі варіюється за ступенем тяжкості від «невеликого або випадкового підтікання» до втрати контролю над сечовим міхуром чи кишечником. Він може виникнути в будь-якому віці, але ймовірніше, що він розвинеться в міру дорослішання або після пологів. Деякі люди помилково вважають, що нетримання сечі є нормальним явищем старіння або його не можна лікувати. Це сумно, оскільки багато випадків можна успішно вилікувати чи значно поліпшити.

   Нетримання сечі часто виникає через слабкість чи розтягнення м'язів тазового дна. Ці м'язи зазвичай допомагають підтримувати органи черевної порожнини та тазу; допомагають контролювати сечовий міхур та кишечник; підтримують дитину під час вагітності та допомагають у процесі пологів; робота цих м'язів також важлива для стабілізації та підтримки хребта, як і робота м'язів живота та спини. У чоловіків м'язи тазового дна важливі для еректильної функції та еякуляції.

Нетримання сечі часто може бути покращено і здебільшого піддається лікуванню. Нетримання сечі лікується по-різному в залежності від типу та причини. Вправи для м'язів тазового дна вважаються найефективнішим способом запобігання проблемам з нетриманням сечі. Тим не менш, 1 з 3 жінок, які намагаються виконувати вправи для м'язів тазового дна, не знають, як або не можуть самостійно тренувати м'язи тазового дна, і їм потрібна допомога.

 

Нетримання сечі зазвичай пов'язане з:

 

Випадкове «підтікання» сечі під час фізичних вправ, сміху, кашлю або чхання.

Необхідність швидко дістатися туалету чи нездатність дістатися туди вчасно.

Постійна потреба у туалеті.

Вам важко випорожнити сечовий міхур чи кишечник.

Випадкова втрата контролю над сечовим міхуром чи кишківником.

Випадково «попутний вітер».

Пролапс. У жінок це може відчуватися як опуклість у піхву або відчуття тяжкості, дискомфорту, натягу, волочіння чи опускання. У чоловіків це може відчуватися як опуклість у прямій кишці або почуття потреби в спорожненні кишечника, але не насправді. Нарешті, якщо ви відчуваєте біль у ділянці тазу під час або після сексу.

Фактори ризику, що найчастіше пов'язані з нетриманням сечі, включають:

 

Вагітність (як до, так і після пологів) та менопауза.

Певні види операцій, такі як простатектомія (видалення всієї або частини передміхурової залози) та гістеректомія (видалення всієї або частини матки та/або яєчників).

Обмежена рухливість, що не дозволяє вам дістатися туалету або скористатися ним.

Неврологічні захворювання та захворювання опорно-рухового апарату, такі як розсіяний склероз та артрит.

Захворювання, такі як ожиріння, діабет, інсульт, серцеві захворювання, респіраторні захворювання, проблеми з передміхурової залозою, запори та інфекції сечовивідних шляхів.

Деякі ліки.

Існують різні типи нетримання сечі. Найбільш поширені такі:

 

СТРЕСОВЕ НЕТРИМАННЯ - виникає під час дій, які підвищують внутрішньочеревний тиск, таких як кашель, чхання, сміх, підняття тяжкості або під час фізичної активності. Це найбільш поширена форма нетримання сечі, на яку страждає близько 51% жінок, які страждають на нетримання сечі.

ІМПЕРАТИВНЕ НЕТРИМАННЯ - виникає, коли потреба в сечовипусканні виникає так швидко, що ви можете не встигнути вчасно в туалет. Також відомий як анорактивний сечовий міхур. Це найбільш поширена форма нетримання сечі у чоловіків, на яку страждають від 40 до 80% чоловіків старше 20 років у всьому світі.

   Це може торкнутися будь-якої людини у будь-якому віці, але, мабуть, більш поширене серед людей похилого віку.

ЗМІШАНЕ НЕТРИМАННЯ – поєднання стресового та ургентного нетримання сечі.